خواص نارنگی

با آمدن فصل پاییز و سرد شدن هوا، سرماخوردگی‌ها بیشتر می‌شود. خواص نارنگی برای سرماخوردگی همانند یک داروی فوق‌العاده عمل کرده و به دلیل داشتن ویتامین ث فراوان، به پیشگیری و بهبود سریع‌تر شما کمک می‌کند.

خواص نارنگی چیست؟

در این مطلب از بخش تغذیه سالم سایت طبیب باشی به بررسی خواص خارق العاده نارنگی می پردازیم.

نارنگی، نوع خاصی از پرتقال ماندارین (مرکبات رتیکولاتا) است که رنگی نارنجی مایل به قرمز دارد. نارنگی به خانواده روتاسه تعلق‌دارد و دراصل در جنگل‌های گرمسیری مانند مناطق جنوب غربی آسیا کاشت‌می‌شود. درخت نارنگی از درخت پرتقال کوچک‌تر است و میوه آن رنگ نارنجی بیشتر و شکلی صاف‌تر دارد. پوست آن به‌راحتی گرفته‌‌می‌شود و یک میوه فیبردار مغذی است.

بخش‌های آبدار آن، انواع پیوندی مانند تانجلو، تانگور و کلمنتاین نیز دارند. در نیمکره شمالی، فصل اوج نارنگی از اکتبر شروع شده و تا آوریل (آبان تا اردیبهشت) ادامه‌دارد. نارنگی به‌خاطر مزه تازه، کالری کم و مغذی بودنش شناخته‌شده است. ویتامین نارنگی در گروه خود بهترین است. نارنگی همچنین منبعی سرشار از ویتامین C، فولات و بتاکاروتن است. مزه نارنگی از پرتقال قوی‌تر است؛ ترشی آن کمتر و شیرین‌تر است.

ارزش غذایی نارنگی

نارنگی دارای ویتامین‌های مختلفی از جمله ویتامین A، B۱، B۲، C. است. این میوه همچنین دارای مقادیری پروتیین، چربی، قند، حاوی مقدار زیادی فسفر، کلسیم است. نارنگی به خاطر داشتن مقدار فسفر و کلسیم بالا، یکی از میوه‌هایی است که در استخوان‌بندی افراد موثر است.

خواص نارنگی برای سرماخوردگی:

مهمترین فواید مصرف این میوه در هنگام سرماخوردگی به شرح زیر است:

درمان سرفه‌
نارنگی یکی از بهترین میوه‌ها برای درمان طبیعی سرفه است و در بین متخصصان طب سنتی از آن با نام اکسپکتورانت طبیعی یاد می‌شود. نارنگی خاصیت خلط‌آور دارد و خوردن آن موجب تخلیه خلط‌های زیانبار از گلو و کاهش سرفه‌های بیمار می‌شود.

پیشگیری از سرماخوردگی
میزان انواع ویتامین‌ها به ویژه ویتامین‌های گروه ب و ویتامین ث در این میوه زیاد است و از این رو به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده، در پیشگیری از بروز بیماری‌ها از جمله سرماخوردگی بسیار موثر است.

کاهش دوره سرماخوردگی
از دیگر خواص نارنگی برای سرماخوردگی، کاهش طول دوره این بیماری است. همانطور که گفته شد، نارنگی سرشار از ویتامین ث است و از مهمترین خواص ویتامین ث، می‌توان به کوتاه‌تر شدن طول دوره سرماخوردگی و بهبود سریع‌تر اشاره کرد.

کاهش علائم سرماخوردگی
میزان بالای ویتامین ث. موجود در نارنگی باعث می‌شود، مصرف این میوه به کاهش و بهبود سریع‌تر علائم سرماخوردگی مانند عطسه، آبریزش چشم و بینی کمک قابل توجهی بکند. جالب است بدانید از ویژگی‌های ویتامین ث، کاهش میزان هیستامین در خون است. هیستامین موجب گرفتگی بینی و آبریزش از چشم می‌شود.

کاهش تب
کاهش تب یکی دیگر از خواص نارنگی برای سرماخوردگی است. این میوه به دلیل داشتن ویتامین‌های آ، ث، ب ۱ و ب ۲، دارای خواص بسیار به ویژه در کاهش تب و قطع آن است. همچنین حجم زیادی از نارنگی را آب تشکیل می‌دهد که خاصیت ادرارآور و ملین به آن می‌دهد و از این رو در کاهش تب و دفع سموم بدن موثر است.

کاهش عفونت
مصرف میوه نارنگی به تحریک گلبول‌های سفید بدن برای مبارزه با عفونت کمک می‌کند و باعث تقویت سیستم ایمنی و در نتیجه افزایش قدرت بدن برای مقابله با بیماری می‌شود، همچنین تحقیقات نشان داده است، نارنگی همانند خواص پرتقال، حاوی موادی است که بدن را در برابر عفونت‌های ویروسی محافظت می‌کند.

خواص نارنگی برای سلامتی

۱. سرشار از آنتی‌اکسیدان است و از التهاب جلوگیری‌می‌کند

پرتقال، منبع خوبی از ویتامین برای بدن است. نارنگی نیز منبع خوبی از ویتامین و سرشار از ویتامین C است که آنتی‌اکسیدان‌های موردنیاز بدن را تامین‌می‌کند. این آنتی‌اکسیدان‌ها از التهاب در بدن جلوگیری‌می‌کنند.

نارنگی به جلوگیری از تشکیل رادیکال‌های آزاد که واکنش‌های اکسیدی غیرضروری مضر برای بدن را امکان‌پذیر می‌کنند، شناخته‌شده است.

۲. با بیماری‌های پوستی و آرتریت مبارزه‌می‌کند

نارنگی به‌میزان زیادی در درمان‌های پزشکی به‌کار رفته‌است زیرا با بیماری‌های پوستی و آرتریت مبارزه‌می‌کند.
۳. بریدگی‌ها و زخم‌ها را درمان‌می‌کند

نارنگی به درمان بریدگی‌ها و زخم‌های جزئی کمک‌می‌کند.
۴. آهن غذا را جذب‌می‌کند

نارنگی به جذب آسان آهن از غذا نیز کمک‌می‌کند.
۵. جذب کلسترول را محدودمی‌کند

نارنگی حاوی فیبرهایی مانند پکتین و همی‌سلولز است که جذب کلسترول را در روده محدودکرده و خطر چاقی را کاهش‌می‌دهد.

۶. گوارش را بهبود بخشیده و از بیماری‌های مزمن جلوگیری‌می‌کند

فیبر رژیمی موجود در این میوه، گوارش را بهبودمی‌بخشد که برای عملکرد تمام بدن خوب است. همچنین، می‌توان با مصرف درست نارنگی و دیگر گونه‌های پرتقال، از تعدادی از بیماری‌های مزمن مانند سرطان و بیماری‌های قلبی جلوگیری‌کرد.
۷. مقدار فیبر بالا، حرکات روده را آسان می‌کند

فیبر بالا برای حرکات روده بدن‌تان مفید است و متخصصان همیشه آن را توصیه‌می‌کنند.
۸. سپسیس را درمان‌می‌کند

سپسیس، یک عفونت دردناک است و و معمولا عامل آن استافیلوکوک‌اورئوس است. سپسیس می‌تواند باعث زخم‌های قرمز، تورم، تشکیل چرک و درد شدید شود. اگر مراقب نباشید، سپسیس می‌تواند به بخش‌های دیگر بدن‌تان نیز سرایت‌کند.

سپسیس در کودکان و نوزادان شایع است زیرا ایمنی پایین‌شان، باعث انقال باکتری می‌شود. روغن معطر نارنگی، یک ضدعفونی و باکتری‌کش قوی است که باکتری استافیلوکوک‌اورئوس را مهارمی‌کند.

۹. تقسیم سلولی را افزایش‌می‌دهد

سیتوفیلکتیک، عاملی است که تولید سلولی را تقویت‌کرده و تقسیم سلولی را افزایش‌می‌دهد و رشد سلول‌های جدید را نیز تحریک‌می‌کند. تقویت تولید سلول، نه‌تنها رشد کلی را در بدن شما افزایش‌می‌دهد، بلکه به ترمیم آسیب و فرسودگی بدن نیز کمک‌می‌کند. روغن معطر نارنگی، یک سیتوفیلکتیک موثر است.
۱۰. تصفیه‌کننده

عامل پاک‌کننده خون، به تصفیه‌کننده نیز معروف است. روغن معطر نارنگی، یک تصفیه‌کننده موثر است. این روغن، از طریق دفع اسیداوریک زیاد، نمک اضافی، آلاینده‌ها و آب از دستگاه اداراری، بدن شما را پاکسازی‌می‌کند.

۱۱. آرام‌بخش

روغن معطر نارنگی، دارای خواص آرام‌بخش است. این ویژگی، التهاب را سرکوب‌کرده و بیش‌فعالی را در سیستم‌های گردش خون، گوارش، عصبی و دفع ادرار کاهش‌می‌دهد. روغن معطر نارنگی به کاهش التهاب، تب، اضطراب، استرس و حتی افسردگی کمک‌می‌کند. خواص آرام‌بخش، نارنگی را به عاملی موثر در برابر بی‌خوابی نیز تبدیل‌می‌کند.
۱۲. مشکلات مربوط به معده

روغن معطر نارنگی به کاهش مشکلات گوارشی مانند نفخ و دفع گاز زیاد از سیستم گوارشی کمک‌می‌کند. این روغن، به حفظ مناسب جریان شیره گوارشی و تعادل میان اسید زیاد و صفرا کمک‌می‌کند. روغن معطر نارنگی به درمان زخم‌های معده نیز کمک کرده و التهاب را تسکین‌می‌دهد.
۱۳. ضد اسپاسم

اسپاسم‌ها می‌توانند ملایم تا شدید باشند و ممکن است عوارض و تاثیرات منفی زیادی بر بدن‌تان داشته‌باشند. اسپاسم می‌تواند بر دستگاه‌های تنفسی، گوارشی و سیستم عصبی تاثیرگذاشته و باعث مشکلاتی در تنفس و همچنین باعث ایجاد گرفتگی و آسم شود. اسپاسم می‌تواند باعث اسهال، وبا و حتی اختلالات سیستم عصبی شود. روغن معطر نارنگی، یک عامل ضد اسپاسم موثر است و به تسکین اسپاسم کمک‌می‌کند.
۱۴. تونیک

تونیک (ماده مقوی) به تقویت و هماهنگی عملکردهای بدن کمک‌می‌کند. روغن معطر نارنگی، یک تونیک موثر است و فعالیت متابولیک و گوارش را تحریک‌کرده و جذب مواد مغذی را در کبد، معده و روده‌ها افزایش‌می‌دهد. روغن معطر نارنگی، ایمنی شما را افزایش‌داده، ترشحات غدد درون‌ریز را تنظیم‌کرده و سلامت سیستم عصبی را بهبودمی‌بخشد. روغن معطر نارنگی، در مبارزه با عفونت‌ها به شما کمک‌می‌کند.
۱۵. گوارشی

روغن معطر نارنگی، یک عامل گوارشی موثر است. روغن معطر نارنگی، یک تونیک است که گوارش را تحریک‌می‌کند و خواص گوارشی آن، این روغن را برای معده عالی کرده است. بنابراین، دفعه بعدی که در خوردن غذا زیاده‌روی کردید، ممکن است بخواهید مقداری روغن معطر نارنگی را امتحان‌کنید.
خواص نارنگی برای پوست
۱۶. مشکلات پوستی را درمان‌کرده و علائم پیری را به تاخیر می‌اندازد

نارنگی، منبع خوبی از ویتامین A است. اگر به بیماری‌های پوستی مانند آکنه و جوش دچارید، توصیه‌می‌کنیم مقدار کافی ویتامین A مصرف‌کرده و محصولات مشتق‌شده از این ویتامین را به‌کار ببرید. بنابراین نارنگی می‌تواند انتخاب خوبی برای درمان این بیماری‌های پوستی باشد. زمانی که مسئله درمان زخم‌ها و دیگر آسیب‌های پوستی به‌میان بیاید، ویتامین A برای این مشکلات، لازم است زیرا به بازسازی بافت‌ها کمک‌می‌کند. اگر می‌خواهید علائم پیری پوست مانند خطوط، چین‌وچروک و بی‌طرواتی پوست را مهارکنید، ویتامین A به‌دلیل داشتن خواص ضدپیری، می‌تواند کمکی عالی باشد.

۱۷: پوست را صاف و جوان می‌کند

ویتامین C موجود در نارنگی یک آنتی‌اکسیدان شگفت‌انگیز نیز هست که به کندشدن فرآیند پیری کمک‌می‌کند. به‌علاوه، آنتی‌اکسیدان دربرابر رادیکال‌های آزاد، از پوست محافظت‌می‌کند. بنابراین، از احتمال برخی از سرطان‌ها جلوگیری‌می‌کند. اگر می‌خواهید نرمی و جوانی پوست خود را حفظ‌کنید، ویتامین C می‌تواند به شما کمک‌کند زیرا تولید کلاژن را در پوست‌تان تحریک‌‌می‌کند و کلاژن، پروتئین مسئول برای انعطاف‌پذیرکردن پوست‌تان است.
۱۸: ماسک صورت برای پوستی روشن‌تر

ما در اینجا، ماسک صورت نارنگی را پیشنهادمی‌کنیم که می‌تواند برای داشتن پوستی روشن‌تر به‌کار برود. به‌علاوه، این ماسک به رفع چربی بیش‌ازحد و باکتری مضر کمک‌کرده و پوست را نرم، تازه و عاری از لکه می‌کند.

۳ تا ۴ تکه نارنگی را بردارید. دانه‌های آن را درآورید. آنها را در مخلوط‌کن ریخته و با یک قاشق غذاخوری ماست و همان اندازه عسل مخلوط‌کنید. آن را بر صورت و گردن بگذارید. اجازه‌دهید ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بماند. آن را با آب سرد بشویید. این ماسک را دوبار در هفته برای پوست چرب و یک‌بار در هفته برای پوست معمولی به‌کار ببرید.

۱۹: ویتامین A به مرطوب‌کردن سبوم پوسته سر کمک‌می‌کند

یکی از مهم‌ترین ویتامین‌ها برای سلامتی، ویتامین A است. خواص آنتی‌اکسیدانی آن، به حالت‌دادن و مرطوب‌کردن سبوم (غدد چربی) پوست سر کمک‌می‌کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها با آلودگی که موهای شما را کم‌کرده و آنها را ضعیف‌تر می‌کند نیز مبارزه‌می‌کند.
خواص نارنگی ۲۰: رشد مو را افزایش‌داده و سفیدشدن آن را به‌تاخیر می‌اندازد

ویتامین B۱۲ ریزش مو را کاهش‌داده، رشد مو را افزایش می‌دهد و فرآیند پیری را کندمی‌کند.

۲۱: منبع موی سالم و براق

همانگونه که قبل‌تر گفته‌شد، ویتامین C به ساخت کلاژن که برای رشد مو ضروری است کمک‌می‌کند. ویتامین C همچنین به شکسته‌شدن آهن – منبع دیگری برای سلامت مو- کمک‌‌می‌کند و بنابراین بدن شما می‌تواند آن را جذب‌کند. می‌توانید برای داشتن مویی سالم و براق، آب نارنگی را با روغن موی خود ترکیب‌کرده و استفاده‌کنید.

۲۲. نارنگی برای داشتن لبخندی زیبا خوب است

محققان دانشگاه نیویورک در بوفالو نشان داده‌اند کسانی که دوز روزانه‌ی ویتامین C خود را دریافت نمی‌کنند ۲۵ درصد احتمال ورم و التهاب لثه در آن‌ها بیشتر است. به عبارت دیگر، لثه‌ی ورم کرده و قرمزی که موقع مسواک زدن دچار خونریزی می‌شود. خوردن نارنگی انتخابی آسان برای حفظ سلامت و شکل خوب دهان و دندان‌تان است، اما تند نروید؛ محتوای اسیدی بالای آن می‌تواند مینای دندان‌تان را خراب کند. اما در کل نارنگی کمک می‌کند لبخند زیباتری داشته باشید.
۲۳. برای سلامت چشم‌ها مفید است

دژنراسیون ماکولار که به سن مربوط می‌شود عامل اصلی کم شدن قدرت بینایی آمریکایی‌های بالای ۶۰ سال است و آب مروارید نیز در بین آن‌ها به شدت رایج است. به لطف وجود ویتامین‌های C و A، می‌توانید نقص بینایی را به تعویق بیندازید یا اصلا به طور کلی از آن جلوگیری کنید. یک نکته‌ی مهم: نارنگی تازه پوست کنده شده یا پخته نشده بخورید چون حرارت و نور می‌تواند ویتامین C آن را کم کند.
۲۴. به حفظ قدرت استخوان‌ها کمک می‌کند

در یک مطالعه‌ی دانشگاهی دریافتند گروهی از مردان که ویتامین C و پتاسیم – هر دو در نارنگی وجود دارند! – بیشتری مصرف می‌کنند تراکم استخوانی بیشتر و شکستگی کمتری خواهند داشت. ما نمی‌گوییم شما می‌توانید مثل ۱۷ ساله‌ها دوباره فوتبال بازی کنید اما کسانی که می‌خواهند از شکننده شدن استخوان‌هایشان جلوگیری کنند بهتر است از این میوه بخورند.
۲۵. خلق و خو را بهبود می‌بخشد

اگر داشتن موهای خوب و کمند شما را به اندازه‌ی کافی خوشحال نکرد، رایحه‌ی این مرکبات (به خصوص پرتقالی مانندها) می‌تواند روحیه‌تان را نیز تقویت کند. باربارا تاملی، هماهنگ کننده‌ی ارشد برنامه‌ی «طب مکمل و جایگزین» در کلینیک مایو، به خبرنگاران گفته است که رایحه‌ی نارنگی می‌تواند جلوی استرس، اضطراب را بگیرد و حتی باعث آرامش شما بشود.

۲۶. نارنگی سیستم ایمنی بدن‌تان را تقویت می‌کند

همه می‌دانیم ویتامین C برای حفظ سلامت و قدرت سیستم ایمنی‌مان و مبارزه با سرماخوردگی‌های رایج مهم است. اما یک ترکیب خوراکی دیگر نیز وجود دارد که با این هدف می توانید از آن بهره ببرید؛ یک نارنگی را با یک فنجان چای نعناع ترکیب کنید، که خواص ضد ویروسی دارد!
۲۷. برای عضلات‌تان مفید است

هرچند موز تقریبا چهار برابر پتاسیم بیشتری دارد، اما ۱۱۵ میلی گرم پتاسیم موجود در یک نارنگی نیز می‌تواند به رشد عضلات شما و ریکاوری آن‌ها کمک کند.
۲۸. به پیشگیری از دیابت کمک می‌کند

طبق مطالعات محققان دانشگاه وسترن آنتاریو، راز نارنگی فلاونوئید آن است که نوبیلتین نامیده می‌شود. این بازیگر قدرتمند است که به حفاظت از بدن در ابتلا به دیابت نوع ۲ کمک می‌کند و نشان داده شده است از تجمع چربی (به خصوص در کبد) جلوگیری می‌کند که این کار را با تشویق و تحریک بدن به سوزاندن چربی و عدم تحریک تولید و ذخیره‌ی چربی انجام می‌دهد.
۲۹. و برای قلب نیز مفید است

مثل مبارزه با دیابت، نوبیلتین که به آن اشاره کردیم در حفاظت از ما در مقابل تصلب شرایین که ریشه‌ی اصلی بسیاری از حملات قلبی و سکته‌ها است نیز مفید است.


۳۰: گلبول‌های قرمز خون را تقویت می‌کند

نارنگی حاوی تقریبا ۲۰ میلی گرم فولات است، که همان شکل طبیعی فولیک اسید به شمار می‌آید. سعی کنید به مقدار مصرف توصیه‌ی شده‌ی روزانه از آن استفاده کنید. فولات ترمیم DNA را تقویت می‌کند و باعث بهبود وضعیت گلبول‌ها و رشد بافت‌ها می‌شود.
۳۱. به مبارزه با سرطان و سایر بیماری‌ّهای وخیم و حاد کمک می‌کند

طبق گزارش ترکیب تانگریتین و لیمووییدها به جلوگیری از گسترش لوسمی و سرطان سینه کمک می‌کند. در حالیکه مطالعات کره‌ای نشان‌ داده‌اند بین این ترکیب و شیوع کمتر مرض ارتباط وجود دارد، اما این تحقیقات ابتدایی و مقدماتی هستند و از کشت‌های سلولی و آزمایش بر روی حیوانات به دست آمده‌اند. بنابراین، ماننده همیشه، بهتر است با پزشک مشورت کنید.
۳۲. به حفظ لاغری کمک می‌کند

و در آخر، نارنگی می‌تواند به تلاش‌های شما برای کاهش وزن کمک کند، که این به لطف وجود فیبر است که احساس گرسنگی را فرو می نشاند. به علاوه، ویتامین‌های موجود در نارنگی جلوی تولید کورتیزول را می‌گیرند، که هورمون استرس است و نهایتا ممکن است بر بدن‌تان در ذخیره‌ی چربی تاثیر بگذارد.

خواص پوست نارنگی

طبق گفته ی متخصصان تغذیه جویدن پوست نارنگی کلسترول مضر را کاهش می دهد و اثر آن همانند داروهای شیمیایی است که البته عوارض آن را ندارد.
آنزیم های موجود در سلول های سرطانی از طریق ترکیبی به نام Q40 موجود در پوست نارنگی از بین می رود.
خوردن پوست نارنگی از بیماری قلبی پیشگیری می کند.
آنتی اکسیدان پوست نارنگی ۲۰ برابر میوه ی نارنگی است.
ناراحتی های عصبی، افسردگی، استرس و اختلالات مربوط به خواب را برطرف می کند.
بیشتر اختلالات گوارشی را می توان با استفاده از پوست نارنگی برطرف کرد.
مصرف آن برای جذب غذا مفید است. نفخ و حالت تهوع را برطرف می کند. با تحریک سیستم لنفاوی، به دفع مایعات اضافه کمک و با چاقی مفرط نیز مقابله می کند.
از پوست سبزرنگ این میوه برای درمان فشارخون پایین و التهاب استفاده می شود.
بر اساس طب چینی، پوست نارنگی اختلالات طحال و ریه را برطرف می کند.
پوست نارنگی را پس از شستن در فر یا زیر نور خورشید خشک کنید و به شکل پودر در بیاورید. این پودر را می توان روی تمامی غذاها از جمله خورشت، سوپ، برنج، چای، مرغ و… اضافه کرد.

مضرات زیاده روی در مصرف نارنگی

زیاده روی در مصرف نارنگی موجب افزایش گاز روده شده و ناراحتی های گوارشی برای مصرف کننده به همراه می آورد.
نارنگی از آن جهت که راحت ترین میوه برای خوردن است و پوست آن به سادگی جدا می شود بیشتر توسط بچه ها خورده می شود. بنابراین باید مراقب بچه ها بود زیرا مصرف بیش ازاندازه نارنگی آن ها را به اسهال و کندی عملکرد روده ها مبتلا می کند.
یکی دیگر از عوارض مصرف بیش ازاندازه نارنگی بروز آفت و التهاب در دهان و زبان مصرف کننده است.
دقت گنید که هرگز نارنگی را به صورت مخلوط با شیرگاو میل نکنید. ترکیب این ۲ موجب بروز دردهای شکمی می شود.

نکات پخت و خوردن:

۱. برای افزایش پروتئین، نارنگی در سالاد میوه به‌کارمی‌رود.

۲. آب این میوه را می‌توان در نودل و پاستا استفاده‌کرد.

۳. می‌توانید از آب آن برای خوش‌طعمی کیک‌های فنجانی خود استفاده‌کنید.

۴. می‌توان آب نارنگی را در دستورغذاهای مرغ و ماهی هم استفاده‌کرد.

نکات نگه‌داری

هنگام انتخاب نارنگی، همیشه به‌دنبال نارنگی‌های سنگین باشید. وزن بیشتر برابر با آب بیشتر است. نارنگی را در یخچال نگه‌دارید تا تازه بماند. اگر یک‌باره تعداد زیادی نارنگی خریدید، آنها را با آب سرد شسته و با پارچه پنبه‌ای خشک‌کنید و در یخچال نگه‌دارید.

نارنگی می‌تواند به‌دلیل میزان کالری پایین و ویتامین بالا هرروز مصرف‌شود. خوب امروز یک نارنگی خوردید؟