خواص میوه به

میوه به دارای طعمی ترش است و به ندرت به صورت خام خورده می شود، غالبا برای از بین بردن خاصیت اسیدی اش، آن را می پزند.میوه به معروف است به سیب طلایی و برای درمان بسیاری از بیماری ها از قبیل افسردگی ، زخم معه و بیماره های قلبی از گذشته تا کنون مورد استفاده بوده است.

میوه بهی یا به (به انگلیسی quince) یک میوه غیر معمول شبیه به سیب و گلابی است.

نام علمی به Cydonia oblonga می باشد. درخت به دارای برگ های کوچک بوده و میوه به به رنگ زرد و طلایی می باشد.

خواص میوه به چیست؟

در این مطلب از بخش تغذیه سالم سایت طبیب باشی به بررسی خواص خارق العاده میوه به می پردازیم.

به میوه ای معطر و متعلق به خانواده ی گل سرخیان است که از این نظر، با میوه هایی نظیر سیب و گلابی هم خانواده محسوب می شود. به جزءِ میوه های بومی نواحی گرمسیر جنوب غرب آسیا است. هم چنین به میوه ای فصلی است و متعلق به پاییز و زمستان است. میوه ی رسیده ی بِه به رنگ زرد طلایی است و شکل آن شبیه گلابی است. این میوه مانند هلو دارای سطحی پرزدار است و گوشته ی آن، به رنگ زرد روشن است، و هنگام جویدن اش احساس می کنید گویی چیزهایی شبیه شن در آن وجود دارد؛ در مرکز این میوه نیز تعدادی هسته قرار دارد.

به دارای طعمی ترش است و به ندرت به صورت خام خورده می شود. غالبا برای از بین بردن خاصیت اسیدی اش، آن را می پزند یا منجمد می کنند. در واقع، از این میوه در دستورالعمل های سنتی پخت غذا در نواحی خاورمیانه و مدیترانه استفاده می شود و آن را معمولا به همراه گوشت گوسفند، بز و خوک آهسته می پزند. گونه ی آسیایی به نسبت به سایر گونه ها نرم تر و آبدارتر است، و غالبا به صورت کنسرو شده یا به شکل مربا و ژله فرآوری می شود. گاهی اوقات، از به برای افزودن طعم ترشی به پای سیب نیز استفاده می شود.

میوه بـه یا بهی دارای گوشت خشک و کرکی است که طعمی ترش و تقریباً گس دارد.به سرشار از ویتامین های آ و ب، و املاح آهکی و تانن است. به دارای پروتید، گلوسید، لیپید و آب است و صد گرم آن تولید ۱۱۲ کالری انرژی می کند. این میوه مقوی معده و متوقف کننده اسهال های ساده و خونی است. در ورم حاد در روده ها، خونریزی های قاعدگی و بواسیری، اثر بسیار موثری دارد. به ضمن تقویت اعمال دستگاه گوارش، مخاط و سرفه کاملاً موثر است. دم کرده برگهای به برای تسکین سرفه شهرت فراوان دارد.وقتی به پخته می شود بو و طعمی بسیار خوش دارد. برای کمپوت مناسب است و بصورت مربا و مارمالاد نیز کاربردی عالی دارد. درخت به درختی است از تیره گل سرخیان، جزو دسته سیبها که پشت برگهایش کرک دار است. آنرا در سراب و میانه، هیوا، در رامیان و کتول، شغال، در لاهیجان و دلیجان و رودسر، توچ و در رامسر و شهسوار، سنگه مینامند. درخت به، در خاکهای خشک و خیلی آهکی خوب نمی روید و نیازمند به خاک ژرف است.

انتخاب و انبار

تا آنجا که می توانید درشت ترین این میوه را انتخاب کنید چون اقتصادی تر و برای استفاده بهتر می باشد. به ممکن است سبز کم رنگ مثل سیب Granny Smith یا مانند یک سیب طلائی زرد باشد.معمولاً به اول فصل سبزتر و به آخر فصل طلائی تر می باشد اما هر دوی آنها آماده طبخ هستند. اگر آن را خارج از یخچال نگهداری کنید بعد از یک هفته شروع به خراب شدن می کند. پیشنهاد می شود به همانند سیب را در یخچال نگهداری کنید اما برای جلوگیری از فساد آنها را داخل چیزی بپیچانید. این میوه درون یخچال تقریباً به اندازه سیب دوام پیدا می کند.

شستن به

به های عطری کوچک تر دارای پرزهایی روی پوستشان هستند که پس از شستن میوه به راحتی از بین می روند. مانند سیب و گلابی به را نیز می توان پوست کند و هسته آن را خارج نمود. با این حال بهتر است به را از درازا به دو نیم تقسیم کنیم بعد با قاشق هسته ها را خارج نمائیم چون محل هسته ها در به عمیق تر و گردتر از جای هسته ها در سیب یا گلابی می باشد. طبخ به موجب بهتر شدن طعم آن می شود.آنها را در شربت با ادویه هایی نظیر هل و دارچین یا با پوست لیمو و پرتقال بپزید.برای بهتر کردن کمپوتها آلو یا زردآلو خشک به آن اضافه کنید یا همانند سیبها آنها را نیز بپزید اگرچه پای به طعمی اکتسابی دارد.

انواع به

گونه های زیادی به وجود دارد که فقط دوتای آنها قابل توجه است. به معطر:شکلی بیضی با انتهای مخروطی دارد. پوست آن نرم، زرد و دارای گوشت سفید است. آناناسی:تاحدی شبیه گلابی برآمده است. پوست آن بعد از رسیدن تبدیل به زرد می گردد. گوشت میوه زرد با طعم خفیفی از آناناس است.

ارزش غذایی میوه به

کالری : ۵۷
کربوهیدرات : ۱۵ گرم
پروتئین : ۰٫۴ گرم
فیبر : ۱٫۹ گرم
چربی : ۰٫۱ گرم

عقاید مردم در مورد میوه به

-در زمان قدیم، زنان دانه به را می کوبیدند و در مقداری آب خیس می کردند و از لعاب به دست آمده ی آن، برای لوله کردن مو و صاف نگه داشتن آن استفاده می نمودند.
-در یونان، افراد به عنوان تشریفات ازدواج از میوه به استفاده می کردند. آنها میوه به را به طرف ارابه عروس و داماد پرت می کردند. آنها بر این عقیده بودند که میوه به نشانه ای از باروری است و آن را به الهه عشق خود تقدیم می کردند.
-در روم یکی از طبیعی دان ها، میوه به را با نام های سیب طلایی، سیب گنجشکی و همینطور سیب مست خوانده بود.
-یک نظریه در مورد به این بود که اگر زنان باردار میوه به را زیاد بخورند، بچه آنها نابغه خواهد شد.
-به علت آنکه میوه به دارای خاصیت اسیدی است، در کشورهایی مثل آلمان و آفریقای جنوبی که غذاهای چرب بیشتر می خورند، شناخته شده است.
-اروپایی ها بر این باورند که میوه به، به هضم گوشت کمک می کند، به همین دلیل با گوشت های چرب، به سرو می شود.

مواد مغذی موجود در به

-میوه به دارای مقدار زیادی فیبر غذایی، پتاسیم ، قند و ویتامین C می باشد. این میوه فاقد چربی است.
-به طور کلی، یک عدد میوه به با وزن ۹۲ گرم، دارای ۵۲ کیلوکالری، ۰/۳۷ گرم پروتئین، ۰/۰۹ گرم چربی ، ۱۴/۰۸ گرم کربوهیدرات ، ۱/۷ گرم فیبر و ۰ میلی گرم کلسترول می باشد. بیشترین املاح موجود در به، پتاسیم و فسفر و کمترین آنها روی است. بیشترین ویتامین ها در به، ویتامین C و بعد از آن ویتامین A می باشد.
-در برخی نقاط جهان دانه های به را خشک می کنند و به همراه مقدار کمی آب می پزند که به عنوان داروی سرفه کاربرد دارد.

فواید خوردن به:

۱٫ اثرات مثبت بر فکر و ذهن
۲٫ تجدید و احیای روحیه
۳٫ خوشحال بودن
۴٫ از بین برنده افسردگی ناشی از انواع سردردها
۵٫ تقویت کننده قلب، کبد و معده
۶٫ مفید برای زخم معده
۷٫تحریک کننده اشتها
۸٫ نرم کننده سینه
۹٫ ادرارآور
۱۰٫ کمک به هضم غذا
۱۱٫ جلوگیری از التهاب پلک و استراحت چشمان خسته ؛ به این طریق که چند قاچ به تازه را روی محل درد قرار دهید.
۱۲٫ از بین برنده بوی بد دهان
۱۳٫ خوشبوکردن اتاق
۱۴٫ مفید برای کاهش وزن، به دلیل دارا بودن مقدار زیادی فیبر. اگر شما قصد افزایش وزن دارید، میوه به را مصرف نکنید.
۱۵٫ ضد سرطان به علت آنکه این میوه دارای آنتی اکسیدان می باشد.
۱۶٫ کمک به پایین آوردن کلسترول خون
۱۷٫ کمک به پایین آوردن فشار خون، به خاطر دارا بودن پتاسیم
۱۸٫ کاهش خطرات بیماری های قلبی، به خاطر دارا بودن ویتامینc

خواص به برای سلامتی

به نیز درست مانند بسیاری دیگر از میوه ها سرشار از مواد مغذی نظیر ویتامین A، ویتامین B، ویتامین C، فیبر، و هم چنین مواد معدنی مانند پتاسیم، مس، سلنیوم، روی، فسفر، کلسیم، آهن، و منیزیوم است. میزان چربی موجود در این میوه اندک است. ارزش غذایی بالای به، آن را به میوه ای پر فایده تبدیل کرده است؛ از جمله خواص به می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱٫ خواص ضد التهابی

میوه ی رسیده ی بِه منبعی غنی از ویتامین C است که می تواند تقریبا ۲۵درصد از میزان توصیه شده ی مصرف این ویتامین را در بدن تامین کند. ویتامین C به تقویت دستگاه ایمنی بدن کمک می کند و باعث درمان بیماری های التهابی می شود. هم چنین به دارای خواص ضد حساسیت است. از این میوه و عصاره ی هسته اش در درمان درماتیت آتوپیک و التهاب مثانه استفاده می شود. هم چنین از به در تولید محصولات غذایی ویژه ی مبتلایان به آلرژی (حساسیت) نیز استفاده می شود.

۲٫ مفید برای کاهش وزن

میوه ی به کالری اندک دارد ولی سرشار از فیبر غذایی است. مصرف ۱۰۰ گرم میوه ی خام و تازه ی به تنها ۵۷ کالری وارد بدن می کند. هم چنین، چربی اشباع، سدیم و کلسترول موجود در به بسیار اندک است. همه ی این ویژگی ها باعث شده اند این میوه به گزینه ای شگفت انگیز برای کاهش وزن و سلامتی تبدیل شود.

۳٫ درمان زخم معده

بر اساس نتایج پژوهش ها، فنول های موجود در بِهِ چینی در تسکین زخم های معده موثر هستند. آب به نیز برای مبتلایان به زخم معده مفید است. هم چنین از آن جا که این میوه باعث آرام شدن مجاری گوارشی می شود، می تواند به درمان زخم پپتیک نیز کمک کند.

۴٫ درمان ناراحتی های معده

مصرف میوه ی به راه درمانی اثربخش برای تهوع در دوران بارداری (ویار) به حساب می آید. میوه ی به همراه با عسل می تواند به درمان التهاب روده ی بزرگ، اسهال، یبوست، و عفونت های روده کمک کند. هم چنین از شربت به برای درمان هموروئید نیز استفاده می شود.

۵٫ خواص آنتی اکسیدانی

این میوه به دلیل دارا بودن ترکیبات پلی فنول از خواص آنتی اکسیدانی شگفت انگیز برخوردار است. این آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد موجود در بدن مبارزه می کنند؛ و از این طریق، سرعت فرایند پیری را کاهش می دهند و هم چنین از بیماری های قلبی و عروقی و سکته ی مغزی پیشگیری می کنند.

۶٫ درمان تهوع و استفراغ

به آب پز یا پخته شده می تواند به تسکین تهوع و استفراغ کمک کند. این میوه خاصیت ادرارآوری دارد و از این طریق باعث دفع مایعات و سموم از بدن می شود.

۷٫ خواص ضد ویروسی

پژوهش ها نشان داده اند میوه ی به سرشار از خواص ضد ویروسی است. فنول های موجود در بِهِ چینی در برابر آنفولانزا با قدرت مبارزه می کنند و دارای خواص آنتی اکسیدانی نیز هستند. به در برابر سرماخوردگی، آنفولانزا و دیگر عوامل بیماری زای ویروسی از شما محافظت می کنند.

۸٫ کاهش فشار خون

میوه ی به غنی از پتاسیم است و می تواند کمک تان کند فشار خون بالای تان را تحت کنترل درآورید.

۹٫ کاهش سطوح کلسترول

مصرف مرتب میوه ی بِه به کاهش LDL یا کلسترول بد در خون کمک می کند، و باعث حفظ سلامتی قلب می شود.

۱۰٫ خواص ضد سرطانی

یکی از خواص به عبارت است از خاصیت ضدسرطانی بودن آن. خواص ضدسرطانی میوه ی به کمک می کند بدن تان بتواند در برابر رادیکال های آزاد مبارزه کند و سلول های بدخیم سرطانی را از بین ببرد. دانه های ریز موجود در گوشته ی میوه ی به حاوی ترکیباتی قابض هستند که به تانین شهرت دارند (برای نمونه، کاتچین و اپی کاتچین). این تانین ها با چسبیدن به سموم و مواد شیمیایی سرطان زای درون روده از غشای مخاطی بدن در برابر سرطان محافظت می کنند.

۱۱٫ کاهش استرس

آنتی اکسیدان های فراوان در میوه ی به باعث کاهش استرس و آرامش ذهن می شوند.

۱۲٫ کمک به درمان بیماری های کبد و چشم

مصرف مرتب میوه ی به برای افراد مبتلا به بیماری های کبدی و چشم بسیار مفید است. در کشور چین هسته ی به را در آب خیس می کنند و می پزند؛ با این کار، لعابی از آن به وجود می آید که در تسکین ناراحتی های چشم، گلو درد، و التهاب غشای مخاطی بدن موثر است.

۱۳٫ فواید هسته و روغن به برای سلامتی

هسته ی به در معالجه ی گرفتگی گلو و نای، و هم چنین برخی بیماری های دیگر بسیار موثر است. روغن به نیز به پیشگیری از تعریق زیاد و به تقویت قلب، کبد، و معده کمک می کند.

خواص آب به

جلوی خون ریزی را می گیرد.
جلوی تهوع و استفراغ غیر ارادی را می گیرد.
سردرد را برطرف می کند.
از بین برنده تشنگی می باشد.آب میوه به برای خوشبو شدن عرق، درمان بیماری های قلبی عروقی، بیماری های تنفسی، کم خونی و آسم مفید است. مصرف منظم آب میوه به می تواند به درمان سل و نارسایی کبدی هم کمک کند.

خواص هسته میوه به (به دانه)

۱٫برای درمان ذات الریه، گلودرد، صدای گرفته و خشن مفید است.
۲٫ضد تب
۳٫ مفید برای اسهال
۴٫ لعاب به دانه برای ترمیم زخم ها و سوختگی پوست در اثر آتش بسیار مفید است.
۵٫ جویدن به دانه برای رفع کندی دندان ها و برای تقویت نیروی جنسی در گرم مزاج ها مفید است.

روغن به را چگونه می توان به دست آورد و چه خواصی دارد؟

به را کاملا بپزید و آب آن را بگیرید و آن را با روغن زیتون بجوشانید، آن قدر که آب آن تبخیر شود و فقط روغن بماند. به این ترتیب روغن به بدست می آید.روغن به، برای جلوگیری از عرق کردن، سرگیجه، وزوز گوش و تقویت معده و کبد و قلب بسیار مفید است.

خواص میوه به برای پوست و مو

سطح بالای آنتی اکسیدان ها و ویتامین های موجود در میوه به کاهش چروک و جوانسازی پوست صورت مفید بوده و به عنوان یک ضد آفتاب طبیعی از پوست شما در برابر اثرات اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می کند.

میوه به غنی از آهن، مس و روی می باشد، این سه ماده معدنی برای تقویت مو و افزایش رشد مو مفید هستند.

خواص به برای زنان باردار و جنین در دوران بارداری

میوه به حاوی مقادیر بالای ویتامین B6 بوده و می تواند برای درمان تهوع و استفراغ حاملگی مفید باشد.

خواص میوه به برای معده و دستگاه گوارش

میوه به غنی از فیبر بوده و برای کاهش اسید معده، درمان زخم معده، جلوگیری از بیماری های دستگاه گوارش و سرطان روده بزرگ و تسهیل در هضم غذا مفید هستند.

معجون به و عسل می تواند به درمان کولیت، اسهال، یبوست و عفونت های روده کمک کند.

خواص میوه به برای کبد و کبد چرب

مصرف منظم میوه به برای سم زدایی کبد و درمان کبد چرب مفید می باشد.

خواص میوه به برای لاغری و کاهش وزن

میوه به یکی از بهترین میوه ها برای لاغری و کاهش وزن محسوب می شود، میوه به کم کالری بوده و فیبر غذایی بالایی دارد، این میوه هضم را بهبود بخشیده، انرژی را افزایش داده و باعث کاهش وزن و لاغری می شود.

خواص میوه به برای سرماخوردگی و آنفلونزا

تحقیقات نشان داده که میوه به خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی دارد و برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی و آنفلونزا بسیار مفید است.

فواید میوه به برای دیابت و قند خون افراد دیابتی

میوه به حاوی مقادیر بالای فیبر و شاخص گلیسمی پایین است و برای جلوگیری از افزایش سطح قند خون و همچنین کاهش میزان قند خون افراد دیابتی مفید می باشد.

میوه به برای یبوست و اسهال

مقادیر بالای فیبر موجود در میوه به برای درمان خانگی یبوست مفید می باشد. همچنین میوه به می تواند برای درمان اسهال هم استفاده شود.

میوه به و فشار خون

پتاسیم یکی از مهم ترین مواد معدنی موجود در میوه به است که برای کاهش فشار خون بالا مفید بوده، آترواسکلروز را کاهش می دهد و خطر بیماری های قلبی عروقی، حملات قلبی و سکته قلبی را کاهش می دهد.

میوه به و قاعدگی

خوردن میوه به برای درمان خونریزی های شدید قاعدگی مفید می باشد.

خواص برگ به

دمنوش برگ به برای کاهش استری و افسردگی و درمان سرفه و گلودرد مفید است. همچنین جوشانده برگ به برای ضد عفونی کردن و درمان زخم مفید است.

خواص و طرز تهیه چای و دمنوش به

چای و دمنوش میوه به را می توانید در شب های سرد زمستان برای افزایش انرژی و گرم شدن مصرف کنید.

ورقه های خشک شده میوه به را در یک لیوان آب جوش بریزید، بگذارید ۱۰-۱۵ دقیقه بماند و سپس بخورید. شما می توانید از عسل برای شیرین کردن این چای انرژی بخش استفاده کنید.

مربای به

مربای به با عسل برای سلامتی بسیار مفید است و برای تقویت سینه استفاده می گردد.

طرز تهیه مربای به:

به را تکه تکه کرده و برشهای نازکی به آن بدهید و در آب و شکر بریزید و روی حرارت بگذارید وقتی به جوش آمد حرارت را کم کنید تا آرام آرام پخته شود .درب ظرف را از همان اول بگذارید این امر موجب تغییر رنگ به میشود و تقریباً قرمز رنگ میشود وقتی کاملاً خوشرنگ شد و غلظت شهد مناسب شد به آن گلاب و عرق هل یا عرق دارجین و یا مخلوطی از هر سه را اضافه کنید . و حرارت را خاموش کنید.
مربای به اگر خوب تهیه شود بسیار خوشرنگ و زیبا می شودکه در ضمن خیلی خوشمزه هم هست در غیر این صورت قهوه ای رنگ و حالت له شده به خود میگیرد.

عوارض و مضرات میوه به

هیچ شواهد قطعی در مورد عوارض جانبی و مضرات میوه به با این حال چون دانه های میوه به مقدار کمی سیانید دارند خوردن بیش از چند دانه می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در افراد شود.

میوه ی به مانند سایر میوه ها دارای خواص و فوایدی موثر برای سلامتی است، و باید در رژیم غذایی گنجانده شود. اکنون که از فواید این میوه ی کم تر شناخته شده مطلع شده اید، بهتر است از چارچوب محدود میوه هایی که همیشه اطراف تان هستند خارج شوید و این میوه ی نادیده گرفته شده را در رژیم غذایی تان قرار دهید.