تاثیر صمیمیت در رابطه زناشویی

ارتباط زناشویی صمیمی میان شما و همسر میتوانید به سلامت جسم و روان خودتان خدمت بزرگی کنید

تاثیر صمیمیت در رابطه زناشویی

در این مطلب از بخش زناشویی سایت طبیب باشی به بررسی تاثیر صمیمیت در رابطه زناشویی می پردازیم. داشتن یک رابطه زناشویی سالم و موفق تاثیر شگرف و باورنکردنی در سلامت روح و جسم زوج ها گذاشته و موجب تغییرات بزرگ و خوبی در زندگی میگردد که محققان زیادی روی این موضوع کار نمودند تا بیشتر تاثیرات صمیمیت در رابطه زناشویی را کشف نمایند و همچنین نشان دهند رابطه زناشویی صمیمی و سالم فقط یک کار روزمره همیشگی و روتین لذت بخش در سن جوانی و ابتدای ازدواج نیست بلکه در طول رابطه نیز یک کار بسیار مفید و شگفت انگیز است که در درازای این رابطه هورمن هایی در بدن زن و مرد آزاد و ترشح میشود که قادر است سطح سلامت عمومی بدن را به مقدار بسیار زیادی بالا ببرد.از نظر پژوهشگران در زمینه تاثیر صمیمیت رابطه زناشویی بر سلامت جسم و روان، قرار نیست یک رابطه تنها وابستگی بین دو نفر را بیشتر کند بلکه اگر مستمر و منظم انجام شود میتواند عمر هر دو را طولانی نموده و فواید بسیار دیگری نیز برای هر دو داشته باشد که در ادامه آن ها را بازگو مینماییم

 • عمر طولانی

محققان بر این باورند که یکی از رازهای داشتن عمر طولانی داشتن رابطه زناشویی سالم است از این رو افرادی که دو بار در هفته ارگاسم را تجربه میکنند، پنجاه درصد بیشتر از افرادی که در ماه تنها یک بار ارگاسم میشوند، عمر میکنند.

 • کاهش درد

هنگامی که هورمون اکسی توسین (Oxytocin) یا به تعبیری هورمون عشق به مقدار بیشتر ترشح شود موجب میگردد که اندروفین (Endorphin) یا مسکن‌ طبیعی بدن بیشتر آزاد گردد در نتیجه دردهای جسمانی همانند سردرد، علائم سندروم پیش از قاعدگی و التهاب مفاصل را کمتر احساس مینمایید

 • تنظیم فشارخون + کاهش استرس

از نظر محققان رابطه زناشویی صمیمی استرس را کم کرده و در صورتی که منظم و مداوم باشد، فشارخون را هم پایین آورده و تنظیم میکند از این رو طبیعی است که با حذف شدن این دو عامل خطرناک قلب سالم تر مانده و کمتر به بیماری های کلیوی دچار شده و خطر سکته مغزی هم دور میشود.

 • جلوگیری از سرطان

از نظر محققان مردانی که پنج یا بیشتر از پنج بار در هفته ارضای جنسی میشوند تا یک سوم کمتر با خطر ابتلا به سرطان پروستات روبه رو خواهند بود همچنین پژوهشگران بر این باورند که رابطه جنسی منظم و مداوم حتی یک بار در ماه خطر دچار شدن به سرطان سینه را در زنان نیز به شکل چشمگیری کاهش میدهد.

 • جلوگیری از ناباروری

ناباروری همیشه نیاز به درمان های دارویی پرهزینه ندارد گاهی سردی میان زن و مرد و کاهش کیفیت و صمیمیت رابطه زناشویی میتواند قدرت باروری را کاهش داده و اسپرم های مرد را ناتوان و ضعیف کند.

 • تقویت سیستم بدن

محققان می گویند یک یا دو بار ارتباط زناشویی در هفته میزان یک آنتی بادی به نام ایمونوگلوبین A در بدن را افزایش داده و بموجب میگردد که در برابر سرماخوردگی و سایر عفونت ها ایمن شوید. از نظر پژوهشگران تاثیر رابطه زناشویی آنقدر زیاد و چشمگیر که میتواند تا ۳۰ درصد سیستم ایمنی تقویت نماید. بررسی ها نشان میدهد که رابطه زناشویی اثری مشابه ورزش کردن روی بدن میگذارد و به بهبود عملکرد قلب و عروق، افزایش توان، انعطاف پذیری و تعادل کمک میکند

 • جلوگیری از افسردگی

تنها علاقه میان زن و مرد نیست که قادر است بعد از ازدواج از افسردگی و آسیب های روانی پیشگیری و جلوگیری نماید. اگر در رابطه جای مشخصی برای ارتباط زناشویی وجود نداشته باشد، نمی توان به سالم ماندن روان امیدوار بود. آنچه پژوهشگران باورد دارند این است که ارتباط زناشویی مطلوب حال زن و مرد را خوب میکند و احتمال ابتلا به افسردگی را هم به شدت کاهش میدهد و همچنین شادتر و سالم تر از دیگران هستند.

 • خواب با کیفیت و خوب

آرامش خواب و کیفیت خواب هدیه ترشح اکسی توسین در بدن به مقدار مناسب به موجب رابطه زناشویی نزدیک میباشد.

 • جلوگیری از پوسیدگی دندان

رابطه زناشویی سالم و پر محبت باعث افزایش بزاق و آنزیم های مفید در دهان گشته و از پوسیدگی دندان ها جلوگیری میکند.

 • زنان را زن تر و مردان را مرد تر میکند

محققان میگویند صمیمیت در رابطه زناشویی موجب رابطه جنسی مستمر گشته که سبب افزایش ترشح تستوسترون (Testosterone) در بدن آقایان میشود و عضلات و استخوان های شان را قوی تر و محکم تر مینماید و همچنین سبب افزایش ترشح و آزاد شدن استروژن در بدن بانوان میشود که به تعبیری زنان را زن تر و مردان را مردتر میکند.

 • افزایش تعهد و اعتماد
 • افزایش وقت شناسی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • تقویت استخوان در مردان و کم شدن دردهای قاعدگی و یائسگی بانوان